TERMINLISTE  2003.

Ukedag, dato, tidspunkt krets.

Stemnenamn,

stadion, stad, påmeldingsfrist.

Klassar,

øvingar og distansar.

Arrangør, kontaktperson, adresse, telefax,

E-post, etc. Startkontingent

 

 

 

 

Laurdag.29.mars

kl. 13.00

MR

Bergsøyløpet.

Ved Bergsøy stadion, Fosnavåg.

21. mars

Alle 

Gateløp                                                     

400 m, 750 m, 2.150 m og

5.000 m (Myklebustvatnet rundt)

Bergsøy IL, friidrett, 6099 Fosnavåg.

Tlf. 70088346(a) 47012500(p). 

Kr.40,-/50,-

B-giro: 3909.10.22889

29.-30. mars

NM terrengløp

Korte distanser + stafett

Sandnes

4.-6.april

Krets-/miljø-samling

Sykkylven Storhall

MRFIK

Laurdag.26.april

kl. 12.00

MR

Valderløpet.

Valderøy

Senest ½ time før start

Alle.                                                      

Gateløp; 400m, 600m, 3km, 8,7 km.

K/M mosjon: 3 km

IL Valder,

v/Ole Martin Sæter, 70124213(a)/98207451

olesaete@online.no

Laurdag.26.april

Kl.13.00

Nordmørsstafetten.

Atlanten stadion, Kristiansund

J/G: 11-18: 5 etapper, max. 70 år.         

K/M sen. og vet.

IL Norodd, boks 117, 6501 Kristiansund.

Stein Ohr, 71 52 35 34

B-giro: 3930.22.82300

Søndag 27. april

KM terrengløp

Alle (Jfr. KM-reglementet)

 

Torsdag 1. mai

kl. 13.00

MR

Vågen Rundt.

Vågstranda.

27. april

Stafett.                                                   

Alle klassar.

Vågstranda  IL, 

Geir Inge Vold,

6387 Vågstranda.

97709383(a)/71229534

g.vold@online.no

Torsdag 1. mai

Kl. 13.00

MR

1.-mai-løpet.

Åheim.

28. april

 Terrengløp

800m, 1200m og 3000m.

Alle klasser                                                            

Åheim IL,

v/Ole Magne Kvalsvik, 6144 Sylte

T 70022091/91184479

B-giro: 3972.20.36100

olemkv@online.no

Torsdag

1. mai  kl. 05.00 MR

Konradløpet.

Brunstad i Velledalen

27. april

 

Landeveisløp 4,5 km

 

Velledalen IL,

Ove Skylstad, Hole, 6620 Straumgjerde.

70257767(a)/ 91780746

ove.skylstad@c2i.net

Laurdag 3. mai

Ålesund Maraton

Landevegsløp, maraton og halvmaraton

Ålesund FIK

Laurdag. 3.mai

Kl.14.00

MR

Ørstastafetten.

Ørsta stadion

Påm.: Ørstastafetten,

boks 328, 6151 Ørsta

 

Stafett 6 etapper                                    

Rekr./G/J/M/K/Vet                        

Ørsta IL, friidrett. Vidar Birkeland,

6150 Ørsta

Tlf. 91318347

Vidar.birkeland@orstastaal.no

Giro 6562.05.01802

Kr. 300,- pr. lag

Søndag

4. mai

kl. 13.00

MR

Gateløp v/Fræna U-skole, Elnesvågen.

23. april

Alle                                                       

Elnesvågen &O IL,

Jostein Svenøy, Bøen 40,

6440 Elnesvågen.

Tlf. 71 26 29 81

Kr. 30,-/40,-/50,-.

Laurdag 10. mai

Grete Waitz-løpet

 

Oslo

Søndag 11. mai

Kl. 13.00

MR

Sprintfestival

Aksla stadion

G/J 11 – 14 år : 60m, 100m.

K/M senior 100m, 200m, 400m 4x100m stafett

Ålesund FIK

v/Alfred Jakobsen.

alfred.jakobsen@koppernes.no

Søndag 11. mai

Holmenkollstafetten

 

Oslo

Søndag  

18. mai kl. 14.00. MR

Kretscup I

Ørsta stadion

MS, KS, VET.

Sjå info på eiga side i  Oppslagsboka /utsendt foldar

Ørsta IL

 

Onsdag 21.mai

Kl. 18.00

MR

TINE Stafetten.  Ørsta, Ålesund, Molde, Kr.sund, Åndalsnes

G/J 6. – 9. klasse i grunnskulen.

Klasselag,

8 etapper, 4 gutar og 4 jenter.

Etapper à 200m.

Møre og Romsdal FIK

71 25 66 56 (kretskontoret)

Lokal  teknisk arrangør

24.-25. mai

NM Stafetter og mangekamp

 

Tønsberg

Laurdag 24. mai

Kl.15.00

MR

Åndalsnesløpet.

Øran Stadion, Åndalsnes

1 time før start

Landevegsløp,

 800m barneløp / 5 km   

J/G, K/M 13 år og eldre.

K/M mosjon, trimklasse.

Åndalsnes IF,

Terje Hole, Setnes, 6310Veblungsnes

98225478(a)/71221044

Kr. 80,-/50,-

Laurdag 24. mai

Kl. 13.00

MR

Bergsøyleikane.                   

Bergsøy stadion.

Påmeld. 21. mai på startkort

G/J 11-12: 60m, 600m, lengde,liten ball

     13-14: 60m, 800m, lengde, høgde,

                  spyd

   15-18:  100m,800m,lengd,høgd,spyd

M/K Jr.,MS,KS,V: 100m, 400m,1500m,

                               5000m,høgde, kule

Bergsøy IL, friidrett,

 6099 Fosnavåg.

Tlf. 700 88365(a)

Mette.nedreberg@odim.no      

Søndag  25. mai kl.13.00. MR

B.F.H.-lekene.                     

Øyra stadion, Aureosen.

Påmeld. 22. mai på startkort

G/J 11-14: 60m, 800m, lengde, kule.

G/J 15-16: 100m, 800m, høgde, kule.

G/J 17-18: 100m, 1500m, høgde, kule.

K/M jr./sr/v.: 100m,400m,1500m, 5000m, 

                      høgde, kule

Ekko/Aureosen IL,

v/Jon Kvisvik,

6408 Aureosen. 

T 71258141(a)/ 71 26 03 01

Kr.40 / 70,-.4100.07.21105

Onsdag 28.mai

Kl. 19.00

MR

Tingvollstafetten ,

Tingvoll-hallen

26. mai

Stafett                                                

J/G 11-18 år

Senior og veteran

Tingvoll friidrett,

Magne Wullum

6630 Tingvoll

71531503(a)/ 71531644

Torsdag 29. mai

Kl. 13.00

MR

Banestemne.                      

Leikvoll, Ålvundeid.

Påmelding på startkort

G/J 11-12: 60m, 800, lengde, liten ball

G/J 13-14: 60m, 800m, lengde, høgde, kule

G/J 15-18: 100m, 800m,lengde, høgde,kule

Junior kv/m: 100m, 800m, kule, lengde

IL Ulvungen,

Mariann Bugge,

6620 Ålvundeid

71692303(a)/ 71697869

Søndag  1. juni kl.12.00.

MR.

I.E.-lekene,                

Aksla stadion i Ålesund.

30.mai på samleliste med namn/kl./øving.

G/J 11-14: 60m, 800m, lengde, kule.

G/J 15-18:200m,800m, høgde, kule.

K/M sen.: 200m, 800m, 4x200m,

                  høgde, kule.

Ålesund FIK, v/Alfred Jakobsen, Brendhaugen 13, 6013 Ålesund.

Kr. 50,-.

Giro: 3900.34.65733

Tirsdag 3. juni

kl. 18.00

Jentebølgen

Sunnmørshallen,

Ålesund

Gateløp 5 km   

Mosjonsløp                                     

Ålesund FIK

Tirsdag 3. juni

Kl. 18.30

       

Kristiansundsløpet

 

Gate-/mosjonsløp, 6 og 13,5 km 

 Junior/senior/veteran                                           

IL Norodd, boks 117,

6501 Kr.sund.

Anders Tøsse, antoess@online.no

Giro: 3930.22.82300

Laurdag

7. juni

kl.

MR

Ola Åsbøs Minneløp

Stemshaug, Aure

Påmeld.frist: Løpsdagen

Landeveisløp 500, 1500 og 6000 m.     

K/M mosjonsklasser.

K/M trimklasse.

www.n3sport.no/il/stemshaug

Stemshaug IL,

Gunn Dromnes.

6699 Kjørsvikbugen.

Tlf. 71645880(p)

 

Mandag 9. juni

Kl. 13.00

MR

Kleivane rundt.             

Stette skule, Stettevik

1 time før start

Gateløp 10 km.              

G/J, K/M mosjon

Trimklasse

Stettevik Sportsklubb,

Ingunn Stette, Stette, 6260 Skodje

70244045(a)/ 70275154

ingunn.stette@skodje.kommune.no

Torsdag 12. juni

MR

Jentebølgen

Molde

Gateløp 5 km                                         

Molde & Omegn IF, boks 2306, 6401 Molde.

Tlf. 93239605

Laurdag 14.juni

Kl. 12.30

Geiranger 1/2-maraton.

Geiranger.

6/6 –02.

Landevegsløp,

Maraton/1/2-maraton

K/M 17 år og eldre.       

 

 

Geiranger IL,

Reidar Baade,

6216 Geiranger.

Tlf. 905.40.931

Giro 4030.07.13892 

www.geiranger.no  

Laurdag 14. juni

Kl. 14.00

MR

Nasjonalt banestemne

Aksla stadion

Alle klasser

Øvingar og påmeldingsfrist vert opplyst i innbydinga

IL Valder, friidrett,

Boks 4,

6051 Valderøy

Laurdag 14. juni

Kl.

MR

Nasjonalt banestemne

Øra Stadion, Torvikbukt

10. juni på startkort

Alle klasser

Torvikbukt IL,

Carl Gunnar Orset,

6639 Torvikbukt

412 69 926 (mobil)

Kr.40 til 3933.62.04635

Søndag 15. juni kl.14.00

MR

Kretscup II.

Elnesvågen  stadion

11. juni på startkort

M/K senior og veteran.

Sjå eiga side i Oppslagsboka og utsendt foldar.

Elnesvågen OI,

Jostein Svenøy, Bøen 40

6440 Elnesvågen.

Kr.50,- til 9653.4565019

Søndag 15. juni

 

MR

Blåfjelløpet.

Bøfjord, Halsa

 

Terrengløp 13 km.                                 

K/M jr./sr./vet.

K/M mosjon

Trimklasse

Bøfjord IL/Halsa IL,

Ragnhild Skrøvseth,

6644 Bæverfjord.

Tlf. 71662807(p)

Laurdag 21. juni

KM 13-18 år + junior         

Sjå KM-reglementet

Straumsnes IL

Søndag  22. juni

KM 13-18 år + junior         

Sjå KM-reglementet

Straumsnes IL

Laurdag 21. juni

Kl. 13.00

Osmarkaløpet.

Heggem Aktivitetshus

Osmarka

17. juni

Landevegsløp 11 km.                        

K/M 17 år og eldre

KM mosjonsklasser

Torvikbukt IL,

Asbjørn Dahlen,

6638 Osmarka

Tlf. 71 29 05 01

Søndag 22.juni

Kl. 13.00

Trim 10-12

MR

Jonsokmila.

Ørsta/Volda.

Påm. konkurranseklasse: Jonsokmila, boks 328

6151 Ørsta, innan 14.juni

Landevegsløp 10 km                             

K/M konkurranseklasse

Mosjon/sykkel utan tid

Ørsta IL/Volda IL

Arild Bjørdal, 70066225

Per Heltne, 70077073

Kr.100,-/250,-(fam)

Giro 3991.07.86184

 26.-29.

    juni

G-sport-lekene

 

Lillehammer

Søndag 29. juni

kl. 13.00

MR

Jendemsfjellet rundt.

Jendem.

1 time før start

K/M jr./sr./vet                                       

Trimklasse.

5, 10 og 16 km

Ekko/Aureosen IL,

Jon Kvisvik,

6408 Aureosen

Tlf. 71260301(p)

Kr.100,-/40,-/90,-(fam)

Laurdag 5.  juli

Kl. 14.00

MR

Atlanterhavsløpet

Kårvåg / Bryn Stadion

28. juni

Landevegsløp, 12,5  og 8,5 km                     

K/M 15 år og eldre

K/M mosjon og trim

 

IL Bryn, Kårvåg IL og

Lyngstad OI.

Sigmund Julshamn,

71264270(p)/71243317

sigmund.julshamn@c2i.net.  9656.05.70527

Kr.80,-/120,-

Laurdag 26. juli

Kl. 13.00

MR

Olsokløpet.

Leikvoll stadion, Ålvundeid

Landevegsløp 6 og 12 km.

G/J 11 – 18 år                   

K/M jr./sr./vet.

K/M mosjonsklasser

Trimklasse

IL Ulvungen,

Mariann Bugge,

6620Ålvundeid

71692103/ 71697869 (p)

Kr. 100,-/60,-/30,-/80,-

 

I ferien?

SKAL DU PÅ FERIETUR I NORGE??

TA KONTAKT MED KRETSEN. KANSKJE KAN VI FINNA ATTRAKTIVE STEMNER I ANDRE KRETSAR DER DU KAN DELTA !!

Ring 71 25 66 56 eller på E-post: jarle.eik@nif.idrett.no

3. august

NM Maraton

 

Ski

8. – 10. august

Hoved – NM

 

Fredrikstad

Laurdag 9. aug.

Kl. 14.00

MR

Ørstaleikane                        

Ørsta stadion

Innan 7. august

G/J 10-12: 800m, høgde.

J 13-14 : 60m, høgde, kule

G 13-14: 60m, lengde, kule

J 15-18: k.hekk, 1500m,høgde,kule

G 15-18: 100m, 3000m, lengde, spyd

Jr./Sr/vet: k.hekk,100m,3000m,lengde, spyd

Ørsta IL, friidrett

Vidar Birkeland, 91318347

Vidar.birkeland@orstastaal.no

Kr.50,- til  6562.05.01802

Søndag 10. aug.

Kl. 12.00

MR

Ørstaleikane

 

Som over.                        

G/J 10-12: 60m, lengde, kule

J 13 – 14: k.hekk, 800m, lengde, spyd

G 13 –14: k.hekk, 800m, høgde, spyd

J 15 – 18: 100m, 800m, lengde, spyd

G 15- 18: k.hekk, 800m, høgde, kule

Jr./Sr/vet: 200m, 800m, høgde, kule

 

 

Som over

Søndag 10. aug.

Kl. 13.00

MR

Midøya Rundt.

Søre Midøy skule.

Påmelding ved start

Landevegsløp 13,4 km                        

K/M jr./sr./vet.

K/M mosjonsklasser

Midsund IL,

Ståle Stølen

6475 Midsund.

97707009(m)/71279991

Kr. 70,- / 40,-

Giro: 4108.20.10929

15.-17. august

NM junior

Kristiansand

 

Kristiansand

Laurdag 16. aug.

Kl. 14.00

MR

Kapt. Dreiers Minneløp.

Sunndalsøra

11. august

Landevegsløp 19 km                                   

K/M jr./sr./vet.

Felles mosjonsklasse

Sunndal IL,

kpt. Dreiers Minneløp, boks 181,

6601 Sunndalsøra.

Leif Hektoen

Tlf. 71691657

leif.hektoen@hydro.com

Kr. 125,-/100,-

Laurdag 23. august

Dimnaleikane, Høddvoll stadion i Ulsteinvik.

G/J 11-14: 60m, 800m, lengde, høgde, kule.

G/J 15-18: 100m, 800m, lengde, høgde, kule.

K/M sen.: 100m, 200m, lengde, kule.

Dimna IL, v/Arve Hatløy, 6065 Ulsteinvik. Tlf. 70018073(a)/70011509.

Kr.45,-.    4137.30.22304

Laurdag23. aug. Kl.13.00.

MR

Noroddlekene, Atlanten stadion i Kristiansund.

Påmeldingsfrist

2. september på startkort

 

G 11-12: 60m, høgde, kule

J  11-12: 60m, lengde, kule

G 13-14: 100m, høgde, kule

 J 13-14: 100m, lengde, kule

G 15-18: 100m, lengde, spyd

 J 15-18: 100m, høgde, spyd

M sen. : 100m, lengde. 

K sen.: 100m, høgde.

IL Norodd, boks 117,

6501 Kristiansund.

Arnt Eilertsen,

tlf. 71 58 14 08(p)

B.giro: 3930.22.82300

Kr.40,-(11-14)/kr.45,-

arei@c2i.net

Søndag  24.aug.

Kl.14.00.

Kretscup III                         

Aksla  stadion

K/M senior og veteran

Sjå Oppslagsboka og eigen foldar.

Ålesund FIK

Søndag 24. aug

Kl. 14.00

Flemstubben.

Flemma

22. august

Landevegsløp 10 km.                             

K/M mosjonsklassar

Trimklasse.

 Internett:

 http://home.sol.no/~pkgagnat

Flemma IL.

Per Kåre Gagnat, Gaupevn.1, 6425 Molde

71211709(p)/71216800

Kr.110,-/60,-/150,-(fam)

Laurdag 30.aug.

Kl. 14.00

MR

Sykkylven ½-maraton.

Sykkylven stadion

27. august

Halvmaraton og 10 km.                         

K/M 17 år og eldre

K/M mosjonsklasse

 

 tausport@portalen

Sykkylven IL friidrett,

Geir Grimsmo, Skogv., 6230 Sykkylven

70252754(a)/ 90969395

Kr. 150,- / 60,-

Laurdag 30. august

Kl. 14.00

MR

Øksendalsløpet.

Erstadengan stad., Øksendal

28. august

Landevegsløp 6 og 12 km.                   

K/M jr./sr./vet.

Felles mosjonsklasse/trimklasse

Øksendal IL,

Hilde Flatø,

6610 Øksendal

Tlf. 71 69 58 36(a)

Kr.40,-/25,-/75,-(fam)

B-giro: 4050.40 56432

30.-31. august

UM

Overhalla

Sjå eigen plass i Oppslagsboka

Overhalla

Søndag 31. aug.

Kl. 14.00

MR

Eideløpet.

Frodestad stadion.

1 time før start

Landevegsløp 9,5 km                 

K/M 15-18 år, jr./sen./vet

K/M mosjonsklasse

Trimklasse

IL Frode/Eide IL

Anders Magne Naas,

Tlf. 71296110

Kr. 120,-

Laurdag 6. og søndag 7. sept.

Hoved – KM

Sjå KM-reglementet i Oppslagsboka

Ørsta IL

Laurdag 6. sept.

Kl. 12.00

 

MR

Nord Vest Maraton.

Runde – Hareid

Miniton Gateløp

Maraton/halvmaraton.                           

K/M mosjonsklassar, 4,2 km

Jr. / sen. / vet.

Miniton ca. 1.500 m

G/J 11 – 16 år

Hareid IL,Eva Lande Rise, 6060 Hareid

70039513(a)/70093302

eva.lande.rise@ekornes.no

Kr. 220,-/180,-/80,-

Giro: 6569.05.05031

Laurdag 13.sept.

Kl. 14.00

MR

Strandamila. Stranda.

6. september

Landevegsløp 10 km.                           

Stafett blanda lag (dame+herre)

G/J 11 – 18 år

K/M jr. / sen. / vet.

 

 

www.strandanett.no/sil/trim

Stranda IL,

Ottar Slettevold,,

6200 Stranda.

Tlf.70 26 05 27 (p)

Kr.150/250(stafett)

Ot-sl@frisurf.no

Laurdag 13.sept. Kl.13.00.

MR

Moldelekene, Molde            Idrettspark, Molde.

Påmeld. 11. sept. på startkort

G/J 11-12: 60m, 800m, lengde, kule

G/J 13-14: 100m, 800m, høgde, kule

G 15-16: 100m, 800m, lengde, spyd

 J 15-16: 100m, 800m, lengde,diskos

J/G 17-18: 100m,800m,høgde,spyd/disk

M 19-22/sr.: 100m,1500,lengd,sleg,kule

K jr/sr.: 100m, lengde, diskos.

M/K vet.: 100m, lengde, kule

IL Molde-Olymp,

v/Øystein Standal, Sirivn.47, 6411 Molde.

Tlf. 71217350(a)/-54317.

Kr.50,-(11-14)/kr.60,-.

B.-giro:3980.05.34252

oestan@frisurf.no

Søndag 14.sept.

Kretscup IV 

Straumsnes stadion                   

K/M senior og veteran

Sjå eiga side i Oppslagsboka og utsendt foldar.

Tingvoll IL

 

Laurdag 20. sept.

Kl.

MR

Stemshaug Maraton.

Stemshaug, Aure

Løpsdagen

Landevegsløp 6,5 km, ½- og 1/1-maraton 

K/M jr./sen./vet.

K/M mosjonsklassar.

www.n3sport.no/il/stemshaug

Stemshaug IL,

Judith Hagen,

6699 Kjørsvikbugen.

Tlf. 71 64 84 15(p)

 

20.-21. sept.

Ungdomsmatchen

 

Sverige

Søndag 21.sept

MR

          

Tingvoll-løpet,

Tingvoll-hallen

Ved start

Landevegsløp 6 og 10,5 km                  

K/M jr./sen./vet.

Tingvoll IL, friidrett,

Magne Wullum,

6630 Tingvoll

71531503(a)/71531644

Søndag 21. sept.

MR

Avslutningsstemne.            

Bryn Stadion, Skotten.

25. september

G/J 11-12: 60m, 600m, lengde, kule

G/J 13-14: 60m, 1000m, lengde, kule.

G/J 15-16: 100m, 1000m, lengde, kule, diskos

G/J 17-18: 100m, 2000m, lengde,diskos

K/M sr./jr./vet.: 100m, 2000m, diskos

IL Bryn,

v/Ragnar Nerland,

6444 Farstad.

Tlf.71298180(a)/71264475

Giro: 4100.07.12351

Startkont.: kr.35,- / 55,-

Søndag 21. sept.

MR

Nordvestløpet.

Bryn stadion, Skotten.

1 t før  start.

K/M 15 år og eldre.                             

Landevegsløp 10,5 km.

Konkurranse-/mosjon-/trim.

IL Bryn,

Ragnar Nerland

6444 Farstad.

71298180(a)/71264475

27.-28. sept.

NM Terrengløp

(Lange distanser)

 

Lørenskog

Søndag 28. sept.

Kl. 14.00

MR

Rovdemila.

Rovde.

26.sept.

Landevegsløp 5 og 10 km.                    

Alle klassar.

Trimklasse.

Rovde IL,

Svein Johan Hansen, 6141 Rovde.

70080060(a)/ 70022645

hansen-s@online.no

Søndag 28.sept.

Kl. 13.00

MR

Haukåsen Rundt.

Fræna U-skole.

Inntil 1 time før start

Landevegsløp 7,5 og 11,5 km.              

M 15 år og eldre.

K 17-18, sr./vet.

Felles mosjonsklasse.   Trimklasse

Elnesvågen & OIL,

Gunnar Jørgenvåg,

Tlf. 71 26 29 81(p)

Kr. 50,- /150,-(fam)

Laurdag 11.okt.

 

MR

Snipsøyrvatnet Rundt.

Hareid.

1 time før start.

Landevegsløp  12,5 km                         

K/M jr./sen./vet.

K/M mosjonsklasser

Hareid IL, Eva Lande Rise, 6060 Hareid

70039513(a)/70093302

eva.lande.rise@ekornes.no

6569.05.05031

Kr. 80,- / 60,-

Laurdag 11. okt.

Kl. 14.00

MR

Torvikbukt Rundt.

Torvikbukt

7. oktober

Landevegsløp 13 km                         

K/M 17-18, jr./sr./vet.

K/M mosjonsklassar

Trimklasse

Torvikbukt IL,

Carl Gunnar Orset,

6639 Torvikbukt.

41269926/ 71292225(p)

3933.62.04635

Laurdag 1. nov.

Grimstadvatnet Rundt

Hareid

Fram til start

Landevegsløp 7,8 km  (karusell, 1.løp)                        

K/M jr./sen./vet.

K/M mosjonsklasse

Hareid IL, Eva Lande Rise, 6060 Hareid

70039513(a)/ 70093302

eva.lande.rise@ekornes.no

Kr. 60,- til 6569.05.05031

Laurdag 6. des.

Grimstadvatnet rundt

Hareid

Framtil start

Landevegsløp 7,8 km  (karusell, 1.løp)                        

K/M jr./sen./vet.

K/M mosjonsklasse

Hareid IL, Eva Lande Rise, 6060 Hareid

70039513(a)/ 70093302

eva.lande.rise@ekornes.no

Kr. 60,- til 6569.05.05031