Møre og Romsdals beste menn pr.1.11.2002  
 
 
100 M :      
Arill Larsen   Mørejarl FIK 10,66 O60894 Straumsnes  
Ronny Urke   Langevåg IL 10,88 190791 Førde  
Knut Egil Løkling   IL Valder 11,12 260694 Lillehammer  
Thomas Ulset   Tingvoll FIK 11,16 250895 Åkrestrømmen  
Jan-Ole Sekkesæter   IL Molde-Olymp 11,17 290697 Lillehammer  
Andre Sævik   Dimna IL 11,17 290697 Lillehammer  
Narve Blindheim   Sykkylven IL 11,19 O10685 Porsgrunn  
Odd Egil Stokke   Norodd 11,21 150897 Oslo/St.  
Jarle Øvstegård   Langevåg IL 11,24 310592 Overhalla  
Odd Egil Stokke   IL Norodd 11,29 250895 Øvre Årdal  
Svein Arne Myhre   Mørejarl FIK 11,34 120694 Fosnavåg  
Frank Fiske   IL Norodd 11,34 180694 Steinkjer  
     
MAN.TIDTAKING:        
Audun Garshol   Hareid IL 10,4 O50773 Oslo/Bi  
Ronny Urke   Langevåg IL 10,5 220892 Molde  
Arill Larsen   Mørejarl FIK 10,5 190796 Vøjri,Finl.  
Øyvind Røst   Aksla IL 10,6 O30670 Moss  
Anders Jensen   KIL 10,7 O51062 Trondheim/St.  
Kjell Brenne   Ørsta IL 10,7 180765 Tresfjord  
Otto Berg   Molde IL 10,8 250835 Oslo  
Gjert Knutsen   Ålesund IL 10,8 O90858 Fredrikstad  
Steinar Mo   IL Ulvungen 10,8 250868 Meisingset  
Leif O Alnes   Torvikbukt IL 10,8 190677 Bryn  
     
200 M :      
Arill Larsen   Mørejarl FIK 21,4O 200794 Tønsberg  
Ronny Urke   Mørejarl FIK 22.22 250993 Ålesund  
Narve Blindheim   Sykkylven IL 22,29 230685 Trondheim/Le  
Frank Fiske   IL Norodd 22,52 160995 Straumsnes  
Odd Egil Stokke   IL Norodd 22,61 120798 Jessheim  
Knut Egil Løkling   IL Valder 22,62 O80693 Oslo/La.  
Øyvind Røst   Aksla IL 22,72 O40780 Bodø  
Trygve Eriksen   IL Valder 22,74 120699 Straumsnes  
Jarle Øvstegård   Mørejarl FIK 22,8O O50694 Fosnavåg  
Svein Roger Lie   Tingvoll FIK 22,85 170890 Oppdal  
Torbjørn Måseide jr.*   IL Hødd 22,86 O30782 Byrkjelo  
Svein Arne Myhre   Mørejarl FIK 22,86 O40994 Molde  
* Torbjørn Måseide 22,73 Stavanger 230782 medvind + 4,6 m/s.    
     
MAN.TIDTAKING:        
Audun Garshol   Hareid IL 21,2 270773 Oslo/Bi.  
Kjell Brenne   Ørsta IL 21.4 O11065 Timisoara  
Øyvind Røst   Aksla IL 21.6 190670 Oslo/Bislet  
Anders Jensen   KIL 21,7 210962 Tronheim/St.  
Steinar Mo   IL Ulvungen 21,9 O40966 Sunndalsøra  
Gjert Knutsen   Ålesund IL 22.1 O40856 Trondheim/St.  
Svein Erik Storlien   IL Norodd 22.1 300778 Jakobstad  
Svein Roger Lie   Tingvoll FIK 22.1 O90691 Straumsnes  
     
     
     
     
     
     
     
400 M :      
Svein Erik Storlien   IL Norodd 48,31 180881 Oslo/Bis.  
Svein Roger Lie   Tingvoll FIK 48,8O O40891 Fana  
Frank Fiske   IL Norodd 49,02 240695 Lillehammer  
Torbjørn Måseide jr.   IL Hødd 49,03 300886 Trondheim  
Jørn-Erik Norangshol   Ørsta IL 49,57 220898 Levanger  
Øyvind Røst   Aksla IL 49,89 230880 Ålesund  
Bjørn Rolland   Tingvoll IL 50,06 200687 Trondheim  
Rune Halle   IL Hødd 50,13 300592 Overhalla  
Terje Dyb*   IL Hødd 50,18 110689 Fana  
Arill Larsen   Mørejarl FIK 50,29 200592 Overhalla  
Eivind Arnt Husøy   Eide IL 50,32 150582 Ålesund  
*ubekreftet  
 
MAN.TIDTAKING:        
Steinar Mo   IL Ulvungen 47,8 180968 Sarajevo  
Gjert Knutsen   Ålesund IL 48,4 O50856 Trondheim  
Ivar Lødemel   Ørsta IL 48,8 120674 Oslo/Bis.  
Arill Larsen   Mørejarl FIK 49,1 100994 Ørsta  
Svein Eikrem   Molde FIL 49,2 260770 Stavanger /St.  
Øyvind Røst   Aksla IL 49,2 270980 Steinkjer  
     
     
800 M :      
Frank Otto Meinseth   IL Hødd * 1.49,03 270688 Belfast,Irl.  
Terje Dyb   IL Hødd 1,50,21 O10789 Oslo/Bi.  
Stig Rekdal   Larsnes IL 1,50,1 270766 Oslo/Bi.  
Ottar Pilskog   Ørsta IL 1.51,2 260871 Oslo/Bis.  
Lars Norangshol   Ørsta IL 1.52,4 180670 Trondheim/Le.  
Svein Eikrem   Molde FIL 1.52,6 110970 Paris  
Per Erik Wullum   Aure IL 1.52,82 230696 Lillehammer  
Jim Svenøy   Fræna FIK 1.52,83 280692 Lillehammer  
Rune Skotheim   IL Molde-Olymp 1.52,8 O40681 Oslo/Bis.  
Størker Grimsmo   IL Molde-Olymp 1.52,9 180669 Trondheim/St.  
*Ferierepresentasjon 1306-130788 .Repr.ellers Gular i 1988.    
 
 
100O M :      
John A.Winsnes   Ørsta IL 2.27,87 O10596 Frankfurt,Ty.  
Frank O.Meinseth   IL Hødd 2.28,5 O31084 Oslo/Stov.  
Rune Skotheim   IL Molde-Olymp 2.29,4 O70782 Ålesund  
Karl Johan Standal   Aksla IL 2.30,2 O70782 Ålesund  
Magne A.Helland   Aksla IL 2.30,6 O70782 Ålesund  
Bjarne Settemsdal   Sunndal IL 2.33,2 250778 Surnadal  
Magne Wullum   Sunndal IL 2.33,3 250778 Surnadal  
Jan Arne Kragset   Åram IL 2.33,5 100681 Porsgrunn  
Karl Henning Halse   Ørsta IL 2.33,6 O81086 Ørsta  
John Haanes   Ørsta IL 2.33,9 140771 Ørsta  
Kjell Leira   Aksla IL 2.34,0 O70782 Ålesund  
*Usikker statistikk bestetider over 2.30,0.      
       
     
     
     
     
     
     
     
1500 M:      
Jim Svenøy   Fræna FIK 3.40,49 250699 Dortmund,Tyskl.  
Stig Rekdal   Larsnes IL 3.40,6 120766 Oslo/Bi.  
Frank O. Meinseth   IL Hødd 3.46,23 210985 Oslo/Bislet  
Terje Gautvik   IL Molde-Olymp 3.47,85 180888 Oslo/Bi.  
Magne Wullum   Halsa IL 3.48,6 O30772 Oslo/Bis.  
Iver Kristian Arnesen   Fræna FIK 3.51,09 O50798 Byrkjelo  
Karl Johan Standal   Aksla IL 3.51,53 220885 Trondheim/Le  
Bjarne Settemsdal   Sunndal IL 3.51,5 130777 Oslo/Bis.  
Rune Skotheim   IL Molde-Olymp 3.51,9 O30681 Oslo/Stov.  
Arne Opheim   Aksla IL 3.52,72 O20682 Oslo/Bi.  
Olaf Hesseberg   Ålesund IL 3.53,0 290764 Oslo  
     
     
1 ENG.MILE:      
Jim Svenøy   Fræna FIK 3.58,74 220794 Oslo/Bislet  
Ola Krangnes   Sunndal IL 4.12,2 170981 Trondheim/St  
Stig Rekdal   Larsnes IL 4.13,5 O80766 London  
Frank O.Meinseth   IL Hødd 4.16,5 280883 Ålesund  
Rune Skotheim   IL Molde-Olymp 4.16,7 O90980 Trondheim/Le.  
Kjell Leira   Aksla IL 4.18,1 O60980 Ålesund  
Terje Gautvik   IL Molde-Olymp 4.18,1 280883 Ålesund  
Tore Leite   Aksla IL 4.18,3  * 280883 Ålesund  
* 4.18,6 i Sunnmøre FIKs statistikk        
     
3000 M:      
Jim Svenøy   Fræna FIK 7.45,37 230598 Florø  
Ola Krangnes   Sunndal IL 8.08.1 120682 Steinkjer  
Asle Olsen   Sunndal IL 8.15,8 240576 Oslo/Bi.  
Magne Wullum   Halsa IL 8.17,6 O90975 Oslo/Bi.  
Bjarne Settemsdal   Sunndal IL 8.19,5 200781 Olso/Bis.  
Terje Gautvik   IL Molde-Olymp 8.21,9 280888 Molde  
Peder Arne Sylte   IL Molde-Olymp 8.24,0 1976    
Petter Nørve*   Ålesund FIK 8.24,6 280790 Meisingset  
Tor Wiik   Ålesund IL 8.26,8 O80866 Trondheim  
Frank O. Meinseth   IL Hødd 8.27,7 100785 Ørsta  
*Ferierepresentasjon fra Gular.      
     
5000 M :      
Jim Svenøy   Fræna FIK 13.37,18 260596 Eugene,USA  
Ola Krangnes   Sunndal IL 14.09,48 200883 Trondheim  
Asle Olsen   Sunndal IL 14.19,O O50972 Oslo/Bis.  
Magne Wullum   Halsa IL 14.19,O O40775 Oslo/Bi.  
Per Gunnar Lien   Ålesund IL 14.24,2 210664 Århus,DK  
Jacob Kjersem   Tresfjord IL 14.31,O O40956 Trondheim/St.  
Kåre Heggem   Volda TIL 14.31,O 270679 Oslo/Stovner  
Terje Gautvik   IL Molde-Olymp 14.31,65 160989 Oslo/bi.  
Peder Hagen   Sunndal IL 14.33,4 O60580 Steinkjer  
Svein Hjeldnes   Sunndal IL 14.42,2 130777 Oslo/Bis.  
     
10.000 M :      
Jim Svenøy   Fræna FIK 28,42,29 100499 Barakaldo,Sp.  
Ola Krangnes   Sunndal IL 29.32,8 230881 Steinkjer  
Asle Olsen   Sunndal IL 29.52,O 120972 Oslo/Bis.  
Per Gunnar Lien   Ålesund IL 30.06,4 250965 Beograd  
Jacob Kjersem   Tresfjord IL 30.13,8 170856 Stavanger/St.  
Svein Hjeldnes   Sunndal IL 30.15,6 280980 Steinkjer  
Magne Wullum   Sunndal IL 30.16,2 120879 Larvik/Lo.  
Alf Ramsøy   Todalen IL 30.46,8 200758 Meisingset  
Arild Bjørdal   Ørsta IL 30.49,76 250782 Byrkjelo  
Sigurd Brørs   Surnadal IL 30.51,6 260990 Trondheim/Le.  
Terje Gautvik   IL Molde-Olymp 30.56,8 200987 Ørsta  
     
HALVMARATON:        
Svein Hjeldnes   Sunndal IL 1.06,32 310379 Den Haag,Hol.  
Asle Olsen   Sunndal IL 1.07,53 181080 Oslo  
Ole Kristian Silseth   IL Molde-Olymp 1.08.42 290789 Moelv  
Magnor Rypdal   Isfjorden IL 1.09,22 O70790 Moelv  
Terje Wikan   Tustna IL 1.09,30 160593 Ålesund  
Oddbjørn Skogen   Hareid IL 1.09,35 100891 Hareid  
Peder Hagen   Sunndal IL 1.10,09 O30988 Oslo  
Terje Hole   Åndalsnes IF 1.10,17 O80901 Oslo  
Terje Gautvik   Fræna FIK 1.10,20 O71001 Drammen  
Knut Inselset*   Volda TIL 1.11,43 100788 Jølster  
Egil Brevik   IL Ulvungen 1.11.53 1992    
SAAID SUGAAL,TINGVOLL IL - 1.06,23 051097 I DRAMMEN- IKKE MEDLEM.    
* ubekreftet : Knut Inselset 1.11,00 Jølster 140785      
 
 
MARATON:      
Svein Hjeldnes   Sunndal IL 2.18,40 100678 Sneek  
Asle Olsen   Sunndal IL 2.19,59 O41081 Drammen  
Ola Bjarte Orset   Tingvoll IL 2,20,49 100771 Meisingset  
Terje Hole   Fræna FIK 2.22,19 O50797 Jølster  
Per Gunnar Lien   Ålesund IL 2.23,12 250765 Moss  
Oddbjørn Lomundal   IL Norodd 2.28,11 110689 Oppdal  
Magne Wullum   Sunndal IL 2.29,23 300979 Drammen  
Magnor Rypdal   Isfjorden IL 2.30,43 O91094 Drammen  
Arne Olav Løvik   Volda TIL 2.34,03 271084 Stavanger  
Knut Inselset   Volda TIL 2.35,05 O31087 Drammen  
Ingvar Bøe   Innfjorden IL 2.35,13 O70763 Frol  
*Ivar Gravem ,Sunndal Verk BIL 2.28,56 i 1984      
     
110 M HEKK(106,7)        
Jens Magne Gjul   Tingvoll IL 15,96 O40689 Timrå  
Anders Hammer Strømman   IL Norodd 15,97 250694 Lillehammer  
Erik Drange Tønnesen   Ørsta IL 15,98 200502 Ørsta  
Ole Andrew Rekdal   Ålesund FIK 16,01 290788 Stjørdal  
Kåre Sæter   IL Valder 16,24 300581 Raufoss  
Erling L. Meisingset   Tingvoll FIK 16,83 180688 Meisingset  
Rune Hjelen   Aure IL 16,88 300592 Overhalla  
Jorleif Jørgenvåg   IL Norodd 17,05 O50786 Kristiansund  
Morten Røst   Mørejarl FIK 17,1O O10795 Härnösand Sv.  
Amund Vaagen   IL Molde-Olymp 17,33 280784 Oslo/Bi.  
Øivind Boxaspen   IL Norodd 17,92 O80696 Ålesund  
   
     
MAN.TIDTAKING:        
Kåre Sæter   IL Valder 15,6 O90777 Meisingset  
Erik A.Sæther   Øksendal IL 15,7 200839 Oslo/Bis.  
Magnor Myklebust   Volda Lærersk. 15,7 190961 Ålesund  
Per Aunet   Tingvoll IL 15,7 200968 Bergen/kr.  
Ole Andrew Rekdal   Aksla IL 15,7 130783 Ålesund  
Jens Magne Gjul   Tingvoll IL 15,7 O20788 Straumsnes  
Jan Mørkedal   Ørsta IL 15,8 160864 Ørsta  
Gjert Knutsen   Ålesund IL 15,9 210755 København  
Helge Melsæter   Molde FIL 15,9 100961 Ålesund  
Historisk myte * :        
Knut Aarflodt   Aalesunds IL 15,4 140723 Berlin  
*Knut Aaflodts ovennevnte resultat er rapportert i flere sammenhenger, men    
er feilaktig. Jeg har sjekket ut dette med den tyske statistikker som er    
spesialist på 20-årene . Aaflodts bestetid er faktisk 16,1 fra Dresden 16.07.22.    
Løpet som 15,4 refererer til var faktisk 15.07.23 i Berlin - og Aaflodt    
var nr. 2 - og hans tid ble estimert til 16,4 ettersom han var 6 m bak vinneren    
Trossbach som fikk notert 15,4. Alt i henhold til Otto Verhoeven.    
400 M HEKK(91,4)        
Bjørn Rolland   Tingvoll IL 54,47 160788 Østersund  
Kåre Sæter   IL Valder 56,18 130981 Ålesund  
Hjalmar Arnesen   Fræna FIK 56,18 230796 Oslo/Bislet  
Per Eikrem   IL Molde-Olymp 56,27 300788 Stjørdal  
Ole A.Rekdal   Ålesund FIK 56,37 300788 Stjørdal  
Frank Fiske   IL Norodd 57,67 O20795 Härnösand,Sv.  
Jan Arne Kragset   Aksla IL 57,73 O20684 Oslo/Lamb.  
Tore Gjul   Tingvoll IL 58,24 O40688 Trondheim/Le.  
Jørn-Erik Norangshol   Ørsta IL 58,84 230898 Levanger  
Svein Svanem   Tingvoll FIK 59,36 O50694 Fosnavåg  
 
     
MAN.TIDTAKING:        
Per Aunet   Tingvoll IL 53,1 290868 Oslo/Bi.  
Oddbjørn Brungot   Ørsta IL 55,2 150773 Nadderud  
Ole Andrew Rekdal   Ålesund FIK 55,8 O30788 Straumsnes  
Stig Rekdal   Larsnes IL 55,9 310860 Voss  
Kåre Sæter   IL Valder 55,9 160777 Stjørdal  
Frank Fiske   IL Norodd 55,9 300795 Levanger  
Jan Mørkedal   Ørsta IL 56,O O70968 Oslo/Bi.  
     
3000 M HINDER :        
Jim Svenøy   Fræna FIK 8.12,05 220897 Brüssel  
Asle Olsen   Sunndal IL 8.37,2 200874 Oslo/Bi  
Terje Gautvik   IL Molde/Olymp 8.49,35 190889 Stjørdal  
Iver Kristian Arnesen   Fræna FIK 9.05,2O 120697 Straumsnes  
Christen Bruseth   Fræna FIK 9.06,06 190792 Athen,Gre.  
Per Gunnar Lien   Ålesund IL 9.09.8 O11065 Timisoara  
Arild Bjørdal   Ørsta IL 9.12,54 120683 Øvre Årdal  
Per J.Sandbakk   Ørsta IL 9.14,6 280876 Oslo/Stovner  
Svein Hjeldnes   Sunndal IL 9.19,O O60874 Oslo/Bi.  
Oddbjørn Lande   Ålesund IL 9.21,4 180856 Stavanger  
Jostein Vartdal   Hareid IL 9.22,23 130981 Ålesund  
Bjørn Olsen   Sunndal IL 9.22,2 110772 Oslo/Bis.  
     
     
HØYDE :      
Leif Roar Falkum   Sunndal IL 2,19 260674 Helsinki  
Morten Sæther   IL Molde-Olymp 2,06 110874 Hønefoss  
Bjarte Holmeide   Straumsnes IL 2,05 180572 Sunndalsøra  
Bård Inge Bø   Bergsøy IL 2,03 200895 Ørsta  
Terje Danielsen   Aksla IL 2,O1 170783 Namsos  
Jan Ivar Hansen   Aksla IL 2,OO O90778 Tresfjord  
Narve Hoff   Aksla IL 2,OO 210681 Ålesund  
Hans Lundestad   Ørsta IL 2,OO 230684 Raufoss  
Yngve Sporstøl   Ørsta IL 2,OO 230789 Lisleby  
Anders Kamsvåg   Torjulvågen IL 1,98 170961 Trondheim/St.  
     
HØYDE U/TILLØP:        
Narve Hoff   Aksla IL 1,71 130382 Ørsta  
Steinar Mo   IL Ulvungen 1,7O 161266 Tingvoll  
Morten Røst   Mørejarl FIK 1,7O 281295 Langevåg  
Tor Hjelkrem   Kristiansund IL 1,69 O70371 Florø  
Magnor Myklebust   Volda Lærersk. 1,67 100363 Volda  
Edvin Bugge   Eidsvåg IL 1,67 140371 Hustad  
Bjarte Holmeide   Straumsnes IL 1,67 240272 Straumsnes  
Freddy Male   IL Bryn 1,66 O60388 Askøy  
Steinar Refsnes   Aksla IL 1,65 170274 Elnesvågen  
Frank Skog   Aksla IL 1,65 230180 Ålesund  
Yngve Sporstøl   Ørsta IL 1,65 O30390 Valderøy  
Thomas Ulset   Tingvoll IL 1,65 290195 Tingvoll  
     
LENGDE :      
Otto Berg   Molde FIL 7,53 260834 Oslo/Bi.  
Helge Sæther   Langevåg IL 7,21 300668 Nadderud  
Leif Erik Meese*   IL Norodd 7,16 200668 Oslo/Bi.  
Kjell Hoff   Langevåg IL 7,12 O60863 Ålesund  
Johan Watten ** Kristiansund IL 7,11 250829 Stockholm  
Finn Meese   Kristiansund IL 7,08 170961 Trondheim  
Audun Garshol   Hareid IL 7,02 150871 Sandane  
Bjarne Wirum   IL Ulvungen 6,96 O40861 Molde  
Thomas Lund   IL Narve,Åles. 6,94 160928 Kristiansund  
Halvdan Westad   Kristiansund IL 6,92 280838 Kristiansund  
Per Steinar Hånde   SK Olymp 6,92 190660 Molde  
*Oppnådde(?) 7,20 i avbrutt mangekamp-KM 1968.NFIF mangler stevnerapport.    
**Påstått medvind.        
LENGDE U/TILLØP:        
Tor Hjelkrem   Kristiansund IL 3,55 O90369 Hønefoss  
Otto Berg   Molde FIL 3,47 O70435 Malmø  
Ragnar Solli   SK Olymp 3,34 1954    
Steinar Mo   IL Ulvungen 3,33 1965 Kristiansund  
Narve Hoff   Aksla IL 3,33 130383 Furuset,Oslo  
Leif Erik Meese   Norodd IL 3,32 1964    
Rasmus Lødøen   Volda Lærersk. 3,3O 130259 Elverum  
Olav Leira   Ørsta IL 3,3O 230264 Trondheim  
Steinar Refsnes   Aksla IL 3,3O 280273 Ålesund  
Thomas Lund   Narve,Åles. 3,29 O50331 Ålesund  
     
     
STAV :      
Bjørn Morstøl   Rauma IL 4,45 110868 Molde  
Haldor Sæther   Ålesund IL 4,2O 150963 Stranda  
Johan Salkjelsvik   Ålesund IL 3,8O O70865 Ålesund  
Harry Myklebust   Syvde IL 3,7O 180784 Fana  
Øyvind Boxaspen   IL Norodd 3,7O 200796 Vøyri,Fin.  
Arnfinn Blindheim   Vigra IL 3,66 200762 Ålesund  
Gunnar Gjøvik   IL Triumf 3,6O O10985 Steinkjer  
Olav Nytun   Sykkylven IL 3,55 180960 Ålesund  
Erik Drange Tønnessen Ørsta IL 3,47 O11002 Ørsta  
Oddbjørn Aspås   Angvik IL 3,46 240972 Sunndalsøra  
Anders Kamsvåg   Torjulvåg IL 3,44 170670 Sunndalsøra  
     
TRESTEG :      
Tormod Bakken   Aksla IL 15,38 160668 Molde  
Jakob Rypdal   Tresfjord IL 15,06 150560 Tresfjord  
Kjell Nilsen   Stordal IL 14,86 O10870 Sykkylven  
Anders Hammer Strømman   IL Norodd 14,69 310896 Trondheim/Le.  
Bjarne Wirum   IL Ulvungen 14,59 1961    
Gunnar Hagen   IL Gyl * 14,57 220826 Oslo  
Bjørn Nytun   Hjørungavåg IL 14,49 220865 Molde  
Otto Berg   Molde FIL 14,31 200827 Oslo  
Per Steinar Hånde   SK Olymp 14,28 270861 Molde  
Leif Roar Falkum   Sunndal IL 14,25 110769 Oslo/Bis.  
* NFIF har notert klubb som IL  i  BUL,hvilket er feil.      
 
KULE:      
Jon Gunnar Holten   Surnadal IL 17,46 270681 Meisingset  
Ola Øydegard   Sunndal IL 17,31 290470 Granolers  
Odd Erling Haugen   Sunndal IL 16,81 O40573 Westminster,U  
Kai D.Stenhjem   IL Molde-Olymp 16,68 100794 Meisingset  
Frode Johansen   Fræna FIK 15,68 260792 Kongsvinger  
Trond Gjul   IL Gyl 14,97 270664 Ålesund  
Per Bjarte Gjeldnes   Søya IL 14,95 150786 Surnadal  
Arthur Dybing   Sp.kl. Herd,Ål. 14,87 290946 Ålesund  
Bjarne Wirum   Sunndal IL 14,54 190773 Kristiansund  
Narve Hoff   IL Valder 14.51 280790 Meisingset  
     
     
DISKOS :      
Eldar Bergmann   Sykkylven IL 50,94 220764 Reykjavik  
Jon G.Holten   Surnadal IL 49,68 310581 Raufoss  
Odd Erling Haugen   Sunndal IL 48,76 *1972 Westminster,U  
Bjarne Wirum   Sunndal IL 48,7O 170672 Sunndalsøra  
Ole P.Lillehagen   IL Molde-Olymp 47,5O ??1985    
Rolf Husby   Tingvoll IL 46,84 1968 Sted/dato mangler  
Narve Hoff   IL Valder 45,24 270690 Liabygda  
Ola Øydegard**   Straumsnes IL 45,12 100969 Sunndalsøra  
Per Bjarte Gjeldnes   Søya IL 45,OO O51082 Surnadal  
Tore Nyløkken   Rauma  FIL 44,96 270779 Fana  
* Bekreftet-dato ukjent.        
**Tidligere oppgitt som 45,92    
 
SLEGGE :      
Amund  Vaagen   IL Molde-Olymp 59,5O O40994 Molde  
Tore Vaagen   Fræna FIK 58,49 O70899 Byrkjelo  
Tore Nyløkken   Rauma  FIL 58,OO 290980 Oslo/Sogn  
Kai Dagfinn Stenhjem   Fræna FIK 56,41 160900 Molde  
Arnfinn Bigset   Aksla IL 54,56 220865 Molde  
Svein Olav Farstad   IL Bryn 52,84 150794 Molde  
Jon Gunnar Holten   Surnadal IL 52,46 100882 Surnadal  
Arne P.Gabrielsen   Tingvoll IL * 51,86 240880 Porsgrunn  
Nils A.Solheim   Surnadal IL 50,22 230685 Trondheim/Le.  
Malvin Dalhus   Aksla IL 46,84 220665 Ålesund  
* Oppgitt å repr.IL Skjalg samme år/og under dette stevnet.    
     
SPYD :      
Narve Hoff   Aksla IL 78,54 160887 Nesbyen  
John Ringdal   Sunnylven IL 62,18 100886 Oslo/Bislet  
Svein Skeide   Mørejarl FIK 60,42 O60894 Straumsnes  
Nicholas Haugland   IL Molde-Olymp 59,46 100989 Molde  
Kennet Bergesen   IL Hødd 58,42 310799 NÆRPES,FINL.  
Terje Øvrebø   IL Hødd 56,52 O90690 Ørsta  
Svein Olav Farstad   IL Bryn 55,76 300989 Molde  
Gunnar Gjøvik   IL Triumf 55.4O 260786 Meisingset  
Ivar Terje Kvisvik   Straumsnes IL 55,22 110896 Tønsberg  
Arild Amundsen   Ørsta IL 54,88 O51095 Ørsta  
Oddbjørn Bergheim   IL Samhald 54,86 280687 Tresfjord  
Svein Erik Foss   Liabygda IL 54,54 280786 Malmø,Sv.  
     
5-KAMP(Tabell 1984) :        
Bjarne Wirum   IL Ulvungen 3.559 p O80669 Meisingset  
  (6,7O - 58,74 - 23,9 - 40,60 - 4.30,9 )    
Per Steinar Hånde   SK Olymp 3.477 p 111059 Molde  
  (6,65 - 69,05 - 24,2 - 35,96 - 4.47,6 )    
Hermod Flaaen   IL Valder 3186 p 180680 Ålesund  
  (6,21 - 57,80 - 24,6 - 29,84 - 4.26,4)    
Bjarte Rekdal   Larsnes IL 3.162 p 130961 Molde  
  (6,03 - 62,60 -24,5 -27,30 - 4.28,8 )    
     
     
     
     
     
       
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
10-KAMP (Tabell 1984):        
Erik A. Sæther   Øksendal IL 5837 22/23-07.39 Moss  
(11,7-6,60-11,25-1,70-55,3/16,2-34,33-3,20-40,70-4.40,7)      
Gunnar Gjøvik   IL Triumf 5820 O8/09-08.85 Raufoss  
(11,6-6,02-11,61-1,81-54,3 / 17,7-31,38-3.30-57,94-5.02,5 )    
Gunnar K. Hagen   IL GYL 5755 31/7-1/8.26 Trondheim  
(11,8-6,32-12,19-1,85-57,2/17,1-34,55-3,00-51,02-5.00,8)      
Oddbjørn Aspås   IL Angvik 5741 25/26-07.73 Beitstad  
(11,7-6,34-11,66-1,65-52,8/16,9-31,90-3,10-38,50-4.32,2)      
Per Steinar Hånde   SK Olymp 5606 O6/07-08.60 Sandvika  
(11,7-6,49-11,50-1,50-56,3/19,1-39,90-2,60-63,96-4.51,0)      
Erling L. Meisingset   Tingvoll IL 5606 10/11-09.88 Trondheim  
(11,7-6,10-11,05-1,74-51,7/16,4-35,14-2,50-38,46-4.55,3)      
Haldor Sæther   Ålesund IL 5567 29/30-08.63 Ålesund  
(11,7-6,44- 9,76-1,69-53,3/18,1-26,88-4,10-34,33-4.45,0)      
Narve Hoff   Aksla IL 5536 28/29-07.81 Ålesund  
(12,1-6,26-12,67-1,95-57,6/19,9-36,34-2,50-66,46-5.29,5)      
Louis Støve   Volda TIL 5379 17/18-09.49 Bergen  
(11,6-6,35-10,23-1,60-53,2/18,2-31,62-2,90-41,20-4.48,2)      
Jo Kristen Forthun   IL Bryn 5266 22/23-09.84 Trondheim  
(11,5-6,41-10,11-1,80-53,5/18,1-25,70-2,30-38,70-4.50,2)      
Olaf Sørum   Aksla IL 5228 O6/07-08.68 Ålesund  
(11,6-5,92- 9,32-1,61-52,3/17,5-30,14-2,25-41,20-4.38,8)      
Hermod Giske   Aksla IL 5224 O6/07-08.68 Ålesund  
(12,2 -6,05-12.12-1,55-55,0/19,6-37,26-2,40-49,30-4.43,5)      
Thomas Lund   IL Narve,Åles. 5173 23/24-06.28 Bergen  
(11,7-6,34-11,21-1,72-55,2/16,6-26,08-2,62-34,60-5.13,5)      
 
* Bjarne Wirum , Ulvungen 5562 poeng GML.TABELL(mangler enkeltres,sted og dato.)    
** Jon Arnfinn Røst ,KIL feil serie 1971 (kun 5069 p etter riktige res. 19,6 på 110m h.)    
*** Gunnar Hagen,Gyl oppnådde 5945 poeng i 1929 men for IL BUL,Oslo